baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 17 września 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

Msza święta do Ducha Świętego
   Wszystkich zapraszamy na mszę świętą ku czci Ducha Świętego w poniedziałek, o godz. 18.oo; mszę świętą poprzedzi Koronka do Ducha Świętego o godz. 17.15.

Dzień Papieski
   W piątek, 22 września przeżywać będziemy „Dzień Papieski”. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy o godz. 17.oo w kaplicy, nieszpory odmówimy w łączności ze mszą świętą o godz. 18.oo; potem dalsza adoracja w kościele, którą zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.oo. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę za Papieża Franciszka i Benedykta XVI oraz dziękczynienie za pontyfikat i kanonizację św. Jana Pawła II.

Uczczenie relikwii
   W sobotę, 23 września. przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. W związku z tym, po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo uczcimy relikwie Świętego.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnuch
   Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się od wtorku za tydzień, 26 września br. Rodziców zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.oo, a potem na spotkanie, które odbędzie się w kościele.

Nasze ofiary
Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę organów. Zebraliśmy 14.700 zł. ( 13.450 zł. na kolektę i 1.250 zł. w kopertach i wpłat na konto parafii od indywidualnych ofiarodawców ). Dzisiaj przed kościołem kwestuje Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” na rzecz dzieci i młodzieży znajdującej się pod opieką Stowarzyszenia. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć pracujących na misjach polskich misjonarzy.

Koło Przyjaciół Radia Maryja
   Koło Przyjaciół Radia Maryja prosi wszystkich słuchaczy o drobne ofiary na potrzeby radia, które można składać do skarbonki w kiosku parafialnym. Zebrane ofiary będą przesyłane na konto radia raz w miesiącu, o czym będziemy informować.

Budżet Obywatelski
   Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2018. Przygotowany został projekt poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły; chodzi o projekt Piecki Migowo na 6. Głosowanie trwa od 18 września do 2 października br. Wszelkie niezbędne informacje: jak głosować, numer wniosku, termin w jakim należy oddać głosy, znajdują się na przygotowanych ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła. Sprawa jest godna naszego wsparcia; chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Poradnictwo dla narzeczonych i małżeństw

Spotkania po uprzednim umówieniu się telefonicznie

ANNA ROGALSKA-BUĆKO
tel. 668 937 043

WIOLETTA KONOPKA
tel. 506 202 569