baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 18 czerwca 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

 Oktawa Bożego Ciała
   Trwa oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie, każdego dnia w łączności ze mszą świętą wieczorną odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, po procesji poświęcimy wianki, kwiaty i zioła. Do piątku włącznie, msze święte o godz. 18.oo będą odprawiane w górnym kościele.

Podziękowanie
W związku z parafialną uroczystością odpustową, składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy przygotowywali i udekorowali ołtarze procesyjne. Dziękujemy Chórzystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom i dziewczynkom sypiącym kwiaty. Wszystkim Parafianom dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała i tym, którzy udekorowali okna swoich mieszkań.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.3o, 8.3o, 10.3o, 16.3o dla dzieci, o godz. 18.oo oraz o godz. 19.3o dla młodzieży – wszystkie w górnym kościele. Po mszy świętej o godz. 18.oo odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tę uroczystość przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje post. Do uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, którą odprawiamy po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo do czwartku włącznie. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, abyśmy mogli w tym dniu dostąpić łask odpustowych. Dodajmy, że w piątek przypada „Dzień Ojca”. Wszystkich zachęcamy do modlitewnej pamięci o błogosławieństwo Boże dla żyjących i miłosierdzie Boże dla zmarłych naszych ojców.

Nabożeństwa czerwcowe
   Przypominamy o nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i zapraszamy do uczestnictwa w nich parafian; odbywają się one zawsze po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo. W poniedziałek uwielbimy Ducha Świętego.

Dzień papieski
 W czwartek, 22 czerwca, przypada dzień modlitwy o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego Franciszka oraz dzień dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17.oo w kaplicy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.oo. Po mszy św. z nieszporami o godz. 18.oo, wznowimy adorację w kościele; na zakończenie, o godz. 21.oo, odśpiewamy Apel Jasnogórski. Zachęcamy też do odwiedzenia i modlitwy przy Skwerze świętego Jana Pawła II.

Zaproszenie na koncerty
W najbliższą sobotę, 24 czerwca, w naszej parafii odbędzie się III Festiwal Pieśni Sakralnej "Morenowe Chóralia", w których wezmą udział chóry parafialne z województwa pomorskiego. W czasie prezentacji usłyszymy utwory sakralne, ludowe i patriotyczne  Wszystkich parafian zapraszamy na prezentacje festiwalowe, które odbędą się w godz. 10.00 -11.30 w górnym kościele.
Natomiast już dzisiaj zapraszamy na koncert zatytułowany "Powróćmy jak za dawnych lat", w którym zaprezentowane zostaną piosenki z repertuaru min: Mieczysława Fogga ,Eugeniusza Bodo czy Hanki Ordonówny. Koncert  odbędzie się we wtorek 27.06.2017 o godz. 19.00 w parafialnej  kawiarence. Zachęcamy do udziału i wspólnego śpiewu .

Msza święta kaszubska
   W przyszłą niedzielę, msza święta o godz. 13.3o będzie z kaszubską Liturgią Słowa.

Nasze ofiary
   Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 14.300 zł. ( na kolektę 12.800 zł i od indywidualnych ofiarodawców 1.500 zł.). Bóg zapłać także za ofiary przekazane na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzisiaj przed kościołem swą ofiarą możemy wesprzeć Seminarium Duchowne w Gdańsku – Oliwie. Za tydzień kwestę przeprowadzi Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. Uzbierane datki pomogą uatrakcyjnić zajęcia wakacyjne dla 30 osobowej grupy dzieci. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą wakacyjną w postaci półkolonii dla dzieci w wieku 6-13 lat.
Ukazał się czerwcowy numer „Naszej Parafii” z wieloma ciekawymi artykułami. Zachęcamy do nabycia tej gazety jak i innej prasy katolickiej.

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze.

  • Galeria zdjęć z życia Parafii ...>>