baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 8 października 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

Dzień Papieski
   Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” obchodzimy dzisiaj w Polsce „XVII Dzień Papieski”, upamiętniający pontyfikat świętego Jana Pawła II. Jest to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar Jego życia i posługi Kościołowi świętemu. Dzisiaj trwa także zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży; w naszej parafii, tradycyjnie na ten cel przed kościołem kwestują harcerze.

Nabożeństwa różańcowe
   Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy zawsze po mszy świętej o godz. 8.3o i o godz.17.3o. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się każdego dnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 17.oo.
Najświętsza Maryja Panna wielokrotnie prosiła w licznych objawieniach o modlitwę różańcową. Prośbę tę wypełnia Wspólnota Żywego Różańca. Zachęcamy raz jeszcze do dołączenia w szeregi tej wspólnoty.

Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek, o godz. 16.oo spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Apostolstwo Modlitwy i Straż Honorowa NSPJ
   We wtorek, po mszy świętej wieczornej odbędzie się modlitewne spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy także zainteresowanych działalnością tych wspólnot.

Koło Przyjaciół Radia Maryja
W środę na wieczorną mszę świętą, a potem na spotkanie, zapraszamy wszystkich członków Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz chętnych kandydatów.

Nabożeństwo fatimskie
W piątek, 13 października przypada 100 rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej z Fatimy – „Cudem słońca” Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Zapraszamy na wieczorną mszę świętą, po której odbędzie się ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami wokół kościoła. Różaniec odmówimy przed mszą świętą o godz. 17.3o. Będzie można także zapisać się do Wspólnoty Fatimskiej oraz wpisać się do zeszytu peregrynacji małej figury Maryi Fatimskiej. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia, wszystkich członków Wspólnoty Fatimskiej zapraszamy na spotkanie do kawiarenki parafialnej w poniedziałek, 9 października, po mszy świętej wieczornej.

Apostolstwo Dobrej Śmierci
   W piątek, 13 października, o godz. 18.oo zostanie odprawiona msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a po mszy świętej odbędzie się spotkanie członków w salce na I piętrze.

Msza święta z błogosławieństwem małżeńskich jubilatów
   Msza święta z błogosławieństwem jubilatów małżeńskich zostanie odprawiona w  sobotę, 14 października o godz. 18.oo. Zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które w październiku w minionych latach zawarli małżeństwo oraz całe rodziny.

Dzień Nauczyciela
   W związku z przypadającym w sobotę, 14 października, Dniem Edukacji Narodowej, czyli Dniem Nauczyciela, życzymy wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom radości i satysfakcji z realizowanego powołania, cierpliwości, zdrowia i wszelkich Bożych łask potrzebnych w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży. Zapraszamy na mszę świętą w sobotę o godz. 18.oo, podczas której będziemy modlili się w Waszej intencji.

Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary na budowę organów; zebraliśmy 1.350 zł.
Na prośbę Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, w niedzielę 15 października w Archidiecezji Gdańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zbiórka ta jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na apel Konferencji Episkopatu Meksyku.
Chrześcijańskie współczucie oraz braterska solidarność z osobami, które ucierpiały w wyniku tragicznego kataklizmu, skłaniają nas do podjęcia działań celem okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym. W związku z tym kwesta Zespołu Charytatywnego na rzecz najbiedniejszych odbędzie się za dwa tygodnie.

 

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Poradnictwo dla narzeczonych i małżeństw

Spotkania po uprzednim umówieniu się telefonicznie

ANNA ROGALSKA-BUĆKO
tel. 668 937 043

WIOLETTA KONOPKA
tel. 506 202 569