baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 20 sierpnia 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

Dzień papieski
   We wtorek, 22 sierpnia, przypada Dzień Papieski. W związku z tym, o godz. 17.oo rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.oo msza święta z nieszporami, a potem dalej adoracja do godz. 21.oo.

  Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej
   W sobotę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W dniu uroczystości, podczas każdej mszy świętej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Zapraszamy do uczestnictwa w dowolnej mszy świętej, które odprawimy o godz. 6.3o, 8.3o, 10.3o i 18.oo.
8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego. Akt koronacji z 1717 roku uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.
Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.
Tegoroczne święto NMP Częstochowskiej związane jest właśnie z jubileuszem 300-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej i odbywa się w łączności z Episkopatem Polski oraz wiernymi zgromadzonymi na Jasnej Górze.
W uroczystość Matki Bożej, w sobotę, nie będzie czynne biuro parafialne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
   W piątek, 25 sierpnia, po mszy świętej o godz. 18.oo w kaplicy, będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2100.

Msza święta kaszubska
   W przyszłą niedzielę, msza święta o godz. 13.3o zostanie odprawiona z kaszubską liturgią słowa.

Pielgrzymka
   Zebranie uczestników pielgrzymki do Piekła i Kwidzyna, która planuje się na dzień 16 września br. odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia, o godz. 19.oo w kawiarence parafialnej. Na zebraniu należy wpłacić po 90 zł.
Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy we wrześniu oraz rozpoczęły się już zapisy na przyszłoroczny wyjazd do Japonii.

Nasze ofiary
   Składamy podziękowanie na ofiary przekazane przy okazji Matki Boskiej Zielnej; zebraliśmy 2070 zł. „Bóg zapłać” Pani Marii, która przygotowała bukiety i je rozprowadzała. Dzisiaj na rzecz najbiedniejszych kwestuje Zespół Charytatywny. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku Oliwie.

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Poradnictwo dla narzeczonych i małżeństw

Spotkania po uprzednim umówieniu się telefonicznie

ANNA ROGALSKA-BUĆKO
tel. 668 937 043

WIOLETTA KONOPKA
tel. 506 202 569