baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 23 lipca 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

     Poświęcenie pojazdów
   We wtorek, 25 lipca, w święto Świętego Jakuba Apostoła, przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. W związku z tym, tradycyjnie w tym dniu, po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo zostaną poświęcone wszystkie pojazdy ustawione na przykościelnym placu. Nasza Parafia włączyła się w ogólnopolski program „Miva Polska” wspierający polskich misjonarzy w zakupie bardzo potrzebnego i koniecznego do skutecznej pracy misyjnej środków transportu; na ten cel zbierzemy ofiary w związku z poświęceniem pojazdów.

   Zaproszenie na koncert patriotyczny
   Już w najbliższą sobotę, 29 lipca, o godz. 19.oo, odbędzie się w naszym kościele piękny Koncert – Wspomnienie pt. „Chwała Bohaterom – Gdańsk Pamięta” poświęcony 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Koncert wykona, zespół „The Wellness Sound”. Bliższe informacje na wywieszonych plakatach. Przy wyjściu z kościoła możemy już dzisiaj odebrać bezpłatne zaproszenia na ten koncert; będą one dostępne także przed samym koncertem.

   Msza święta kaszubska
   Za tydzień, o godz. 13.3o zostanie odprawiona msza święta z kaszubską Liturgią Słowa, na którą zapraszamy Kaszubów, sympatyków i gości.

   Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na rzecz najbiedniejszych; zebraliśmy 2.320 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Oliwie. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć misje; gościć będziemy siostrę Elżbietę Kowiel ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek. Tym, którzy zadeklarowali wspieranie przez sześć miesięcy akcji „Rodzina Rodzinie”, przypominamy o swoim zobowiązaniu.

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Poradnictwo dla narzeczonych i małżeństw

Spotkania po uprzednim umówieniu się telefonicznie

ANNA ROGALSKA-BUĆKO
tel. 668 937 043

WIOLETTA KONOPKA
tel. 506 202 569