baner

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ogloszenia

Ogłoszenia parafialne - 28 maja 2017

modlitwa

Msza Święta z błogosławieństwem Matek w ciąży.

Papież Benedykt XVI, na prośbę biskupów amerykańskich, zatwierdził "Rytuał błogosławieństwa nienarodzonych (pozostających pode sercem matek) dzieci". Jest on zgodny z tradycją Kościoła, która nakazywała przyjście z pomocą kobiecie w stanie błogosławionym, w tym także modlitwę w jej intencji.

W naszej parafii, w każdą II niedzielę miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 13. 30, będziemy się modlić o zdrowie dla mam i ich pociech, które mają się narodzić. Będziemy polecali ocjów dzieci oraz ich rodzeństwo i dziadków. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji mam, nawet wtedy, gdy one nie mieszkają w naszej parafii ale wiele kilometrów dalej.

Modlitwa na pewno nie pozostanie bezowocna. Szczególnie, módlmy się za kobiety, które chcą poddać się aborcji z różnych przyczyn. Niech Bóg pomoże im znaleźć siłę do podjęcia trudu urodzenia i wychowania swojego dziecka.
Wszystkie małżeństwa zapraszamy na spotkania Domowego Koscioła Ruchu Światło - Życie.

Systematyczna formacja, modlitwa małżeńska oraz lektura Pisma Świętego pozwolą zachować właściwą relację z Bogiem i rodziną.

 

W kościele rzymsko- katolickim
p.w. Bożego Ciała zostały zainstalowane trzy pompy ciepła o mocy 180 kw

fundusz

   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
   W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez trwającą nowennę, odprawianą w łączności ze mszą świętą o godz. 8.3o i 18.oo. W gablotce ogłoszeń wywiesiliśmy wykaz Kościołów Stacyjnych dla poszczególnych wspólnot, które chcą wziąć udział w uroczystościach centralnych naszej archidiecezji z 3 / 4 czerwca.
  
Nowy wikariusz w naszej parafii
   W sobotę, 20 maja br., przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Oliwskiej Ks. Neoprezbiter Grzegorz Kościelniak pochodzący z Krokowej, który od 1 lipca rozpocznie posługę kapłańską w naszej parafii. Jego zdjęcie wraz z innymi nowo wyświęconymi kapłanami naszej archidiecezji są umieszczone w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. 
  
Franciszkański Zakon Świeckich
   Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich we wtorek o godz. 16.oo.
  
Ruch Szensztacki
   We wtorek, 30 maja, zostanie odprawiona msza święta w intencji Ruchu Szensztackiego o godz. 18.oo. Przy ołtarzy będzie ustawiona stągiew na nasze wkłady do Kapitału Łask. Po mszy św. spotkanie w kawiarence z siostrą Katarzyną.
   
Nabożeństwa czerwcowe

   W środę odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe, a począwszy od czwartku, 1 czerwca, przez cały miesiąc, w naszym kościele odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa te, będą odprawiane w dni powszednie po mszy świętej o godz. 8.3o i zawsze po mszy świętej o godz. 18.oo.
  

Dni eucharystyczne

   W pierwszy czwartek miesiąca, 1 czerwca, po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii; po mszy św. wieczornej Godzina Święta, która potrwa do godz. 20.oo.
   W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, po mszy świętej o godz. 8.3o i 18.oo wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.3o zostanie odprawiona dodatkowa msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjalnych; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16.oo.
   W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca, po mszy św. o g. 8.3o uczcimy Niepokalane Serce Maryi; odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo oraz odmówimy różaniec.
   W tym tygodniu księża odwiedzą chorych w domach.
   W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, o godz. 10.3o zostanie odprawiona msza święta w intencji Żywego Różańca, a o godz. 17.oo rozpocznie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.
  
Spotkanie przedpielgrzymkowe
   Od poniedziałku za tydzień, 5 czerwca, o godz. 19.oo, w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie tych, którzy zapisali się na wrześniową pielgrzymkę do Fatimy. Należy przynieść 1.400 zł.
  
Nasze ofiary
   Składamy podziękowanie za ofiary dla najbiedniejszych; zebraliśmy 2.050 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć katolickie misje. Za tydzień chórzyści będą kwestowali przed kościołem na budowę organów, które są już w budowie. Pierwsze elementy konstrukcji organów będą montowane w naszym kościele, na przygotowanych platformach, w sierpniu br. Zachęcamy w miarę możliwości parafian do ofiarności. Ci, którzy zgłosili się, aby wesprzeć rodzinę w Syrii w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodzina Rodzinie”, proszeni są o przyniesienie zadeklarowanej kwoty. W kiosku parafialnym są już do nabycia dekoracyjne emblematy na okna na Boże Ciało oraz nowa prasa katolicka; zapraszamy do odwiedzenia naszego kiosku.
   W zakrystii są do nabycia płyty DVD i pozostałe zdjęcia z uroczystości I Komunii św.

Kontakt

Biuro parafialne:

poniedziałek, środa, piątek 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00, sobota 9.00 – 10.00

telefon: 58 347 69 81; 58 347 60 00
e-mail: pgmorena@diecezja.gda.pl
ksiądz dyżurny: tel. 600 800 677

Msza święta i spowiedź

Eucharystię dlatego trzeba tak pielęgnować w naszym życiu, że Bóg jest tu tak blisko.

Msze święte w niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30, 11.00 (kaplica, dla przedszkolaków w roku szkolnym), 12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Msze święte w dni powszednie: 6.30, 8.30, 18.00

Nasza Parafia

Wspólnota Kościoła jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, aby przyjmować umocnienie w Duchu Świętym. To tu, we wspólnocie, słuchamy Słowa Bożego - karmimy się nauką Chrystusa, aby wzrastać w wierze.

  • Galeria zdjęć z życia Parafii ...>>